آشنایی با برند Tom Ford

برند عطر ادکلن تام فورد-Tom Ford اصالتا یک کمپانی عطر و ادکلن امریکایی است.این کمپانی تولید کننده ی عطر و ادکلن تا کنون بیش از 59 عدد عطر و ادکلن با برند Tom Ford وارد بازار عطر و ادکلن نموده است .کمپانی عطر Tom Ford از سال 2005 شروع به کار نموده و از سال 2006 وارد بازار عطر و ادکلن شده است .

76575 300x300 - آشنایی با برند Tom Ford

توماس کارلایل فورد، طراح مد آمریکایی در سال 1961 در تگزاس متولد شد. او در نوجوانی در رشته تاریخ تحصیل می کرد اما یکسال بعد بر روی بازی در آگهی های تلویزیونی تمرکز کرد (تام، یک فیلم نیز در سال 2009 بنام A Single Man ساخت) و سپس در رشته طراحی داخلی در نیویورک در دانشگاه Parsons School of Design مشغول به تحصیل شد.

وی به پاریس رفت و در دفتر مطبوعاتی Chloe مشغول بکار شد و سپس در سال 1988 در بازگشت به آمریکا به کمپانی perry Ellis جایی که Robert McDonald مدیر و Marc Jacobs طراحش بود، رفت. اما پس از دو سال به خاطر علاقه نداشتن به طراحی آمریکایی از آنجا خارج و مجدد به اروپا رفت و در سال 1990 در کمپانی Gucci مشغول به طراحی شد و بعنوان مدیر بخش طراحی لباس زنانه منصوب شد و به شهرت جهانی دست یافت و به پست مدیر تولید ارتقا یافت.

او موقعیت گوچی را از یک شرکت ورشکسته به یک کمپانی مطرح تبدیل نمود. زمانی که گوچی سهام ایوسن لوران را خریداری کرد، تام فورد را مدیر تولید ایوسن لورن نیز قرار داد.Tom Ford نهایتا در سال 2005 به امریکا بازگشت و برند خود را تاسیس نمود. این برند تولیدکننده عطر و ادکلن ، اکسسوریهای مختلف، عینک و فشن است و به دلیل تبلیغات تحریک برانگیزش نیز معروف است. وی در سال 2006 اولین عطر خود “Black Orchid”را با همکاری عطر و ادکلن ساز معروف Estee Lauder تولید و معرفی کرد. او همچنین برنده جوایز متعددی از شورای طراحان آمریکا شد.